Periyodik araç bakımı marka, model ve aracın yaşına göre değişen bir durumdur. Ancak standart bakımlara baktığımız zaman aracın motor bölümündeki bakımların çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü aracın motorunun doğru çalışabilmesi ve masraf açmaması için düzenli bir şekilde motor bakımının yapılması gerekir. Motor bakım işlemlerinde ise aracın motor yağları ve filtrelerinin değişimleri yapılıyor. Eğer yağ filtresi kirliyle bu bakım esnasında yenileniyor.

Araçların bakımlarında dikkat edilen önemli hususlardan birisi triger bakımıdır. Aracınız zincirli değilse o zaman aracın model ve yaşına göre kayışın mutlaka değişiminin de yapılması gerekir. Aracın periyodik bakımı sırasında antifriz ve su bakımlarının da yapılması herhangi bir eksiklik olması durumunda takviye yapılması gerekir. Araçtaki bu yağlar ve sıvıların değişim işlemleri bakım zamanları gelmeden de yapılabilir. Bu sayede hem sürülen araçtan alınan keyif yüksek olacak hem de aracın performansına çok daha fazla etki edecektir.  

Otomobillerde standart bakımlar yalnızca sıvıların ve filtrelerin değişimiyle olmaz. Bu süreç içerisinde aracın şasesini ve kaportasının kontrolü yapılabilir ihtiyaç duyuluyorsa ön takımda elden geçilmelidir. Periyodik araç bakımı özellikle kış mevsimlerinde çok daha önem ve detay kazanabilir. Aracın silecek suyu, antifriz derecesi, lastiklerin diş derinlikleri gibi pek çok inceleme detaylı bir şekilde yapılması gerekir. 

Periyodik araç bakımı denildiğinde genellikle araç sahiplerinin ilk akıllarına gelen teknik kısımlar oluyor ancak sürülen otomobilden tam olarak bir keyif alınmak isteniyorsa o zaman elektronik bakımlarının da gözden geçirilmesinde fayda vardır. Örneğin klimalar, multimedya ekranları, ses sistemleri, sürüş destek sistemlerinin kontrolü gibi pek çok detay bu işlem içerisine dahil edilebilir. 

Eğer bir sürücü olarak sahip olduğunuz aracınızın servis bakımı gelmişse bu durumda bizimle iletişime geçebilir aracınızın periyodik bakımlarının yaptırılması için randevunuzu oluşturabilirsiniz. Firmamız bünyesinde görev alan ustalarımız aracınızın her turlu eksiklikleriyle yakından ilgilenecek ve gerekli olan testlerin yapılmasını sağlayacaktır. Ankara’nın merkezi noktasında yer alan servisimize internet üzerinden de ulaşarak gerekli desteği alabilirsiniz.

Carringo Merkez Servis kampanyaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için tıklayınız.