Araçlar trafiğe çıkabilmek için mutlaka belli zorunlulukları yerine getirmesi gerekiyor. Bu zorunluluklardan birisi de aracın muayenesinin tam olmasıdır. Bir aracın muayenesinin tam olması içinde belli periyotlarla bakımlarının yapılması gerekir. Bakımı yapılmayan bir aracın neyle ve ne zaman karşılaşacağı hiçbir zaman belli olmayacaktır. Bunun içinde muayeneye gitmeden ya da kilometreleri dolduğunda mutlaka bakımlarının eksiksiz bir biçimde yapılması gerekir. Peki, siz aracınızın periyodik bakımını yaptırmak için servisinizi nasıl seçiyorsunuz. Klasik kulaktan duyma öneriler doğrultusunda mı gidiyor, yoksa markaya göre en iyi olan servisi mi tercih ediyorsunuz? Eğer Ankara’da yaşıyor ve profesyonel bir araç bakım hizmeti almak istiyorsanız Carringo Merkez Servis size en iyi oto bakım onarım hizmetini sağlayacaktır.

Verdiğimiz hizmetler ise şu şekildedir;

  • Porsche Özel Servisi
  • Opel Özel Servisi
  • Volkswagen Özel Servisi
  • Audi Özel Servisi
  • Skoda Özel Servisi
  • Seat Özel Servisi
  • Chevrolet Özel Servisi
  • Peugeot Özel Servisi
  • Citroen Özel Servisi

Bakım Muayenesi Ne Zaman Yapılmalı?

Her aracın muayene zamanları birbirinden farklıdır. Bunun için önce aracınızın markasına göre takvimini belirlemeniz gerekiyor. Bakım zamanlaması genellikle kilometreye göre yapılır. Benzinli bir araç için bakım zaman 10 bin kilometre dizel araçlar için 15 bin kilometredir.  Bu kilometreleri dikkate almadığınız zaman aracınızla ilgili daha büyük problemler yaşayabileceğiniz gibi cebinizden çıkan paranın miktarı da daha çok olacaktır.

Oto bakım servis kontrolleri iki şekilde yapılır bunlardan birincisi yetkili servis ikincisi ise özel servis. Yetkili servislerin pahalı olması insanların bu hizmeti tercih etmelerini ikinci plana alır. Özel servisler ise her zaman daha ekonomiktir. Özel servislerde ise firmanın sunduğu garanti çok önemlidir. Biz özel servisimizde hizmet verirken değişimini gerçekleştirdiğimiz parçaların orijinal olmasına özen gösterir ve 1 yıl garanti kapsamı içerisine alırız. Değiştirdiğimiz parçayla ilgili sorun yaşamanız halinde tekrar gelmeniz durumunda ücretsiz hizmet verilerek parçanın onarımı gerekiyorsa yenilenmesi sağlanır. Otomobilinizin bakım ihtiyacını karşılayacağınız servisin mutlaka profesyonel hizmet verdiğinden emin olun. Bizim için aracınızın ticari ya da binek olmasının önemi yoktur