Kışın tam en can alıcı aylarına geldiğimiz şu günlerde araçlarımız da ihmal etmemiz gerekiyor. Bazı sürücüler her ne kadar araçlarının bakımını aksatıyor olsa da şunu söylemek gerekiyor ki aracınızdan istediğiniz performansı alabilmek ve aracınızın size daha büyük zararlar açmasını önlemek için mutlaka bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekir. Her ne kadar kışın içinde olsak da şunu belirtmek gerekiyor ki aracınızı kışa hazırlarken şunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğimiz bu hususlar yalnız aracınız değil aynı zamanda sizinde can güvenliğiniz için çok önemlidir. 

Servis Bakımları Önemli

Soğuğun otomobiller üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bu uzmanlar tarafından da açık ve net bir şekilde dile getirilmiştir. Soğuk araç ve insanlar için sorun olurken siz aracınızın servis bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmadığınızda problem bir sure sonrasında çıkmaya başlayacaktır. Kış ayına girerken aracınızı güvenebileceğiniz bir servise mutlaka götürmeniz gerekiyor. Biz size bu noktada hizmet verirken bir çok markada özel servis imkanı sunarız.

Tamamen profesyonel bir ekiple yapılacak olan bakım hizmetimizde bilgisayarlı teknoloji kullanır bu sayede oluşabilecek sorunlarında önüne geçmeyi hedefleriz.

Akü Bakımı

Kışlık bakımdan bahsedildiğinde aracın aküsünün çok önemli olduğunu söyleyelim. Bitmiş bir akü yazın sıcağında rahatça çalışabilirken kışın havaların soğumasıyla birlikte aracınızın çalışmaması ihtimali de yüksek olacaktır. Yapılan bir araştırma şunu gösteriyor ki fabrikadan çıkan bir aracın akü suresi 5 yıldır. Bu sureden sonra mutlaka akünüzü bakıma almanız gerekir

Antifriz

Motorun soğutma sıvısı olan antifriz kış ayında motorunuzun su deposunun korunmasını sağlayacaktır. Kışa girmeden önce havaların daha da soğuyacağı göz önünde bulundurulmalı ve ona göre antifriz eklenmelidir. 

Lastikler

Lastikler otomobilin performans ve güvenliğini sağlayan en önemli aksamlardan bir tanesidir. Aracınızın frenleri her ne kadar iyi olursa olsun kötü ve eskimiş bir lastiğe sahipseniz bu durumda aracınızın güvenliğinden söz etmekte doğru olmayacaktır. Bunun için kışın lastiklerinizi mutlaka kışlık lastiklerle değiştirmeli yazın yazlık lastikler takmalısınız. Kışlık lastiğinizin diş derinliği mutlaka uygun ölçüde olması gerekir. Dişleri olan ancak kullanım ömrünü tamamlamış lastikler her zaman tehlikeli olacaktır.