Her aracın modeline ve markasına göre bir bakım çizelgesi vardır. Her sürücünün de sahip olduğu araçla ilgili bu bakım çizelgesine dikkat etmesi ve ona göre aracına periyodik bakım yaptırmalıdır. Carringo Merkez Servis olarak biz hizmetlerimiz dahilinde yer alan tüm araçların bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirerek araçların sorunsuz bir şekilde yoluna devam etmesini sağlarız.

Otomobillerde periyodik bakımların yanı sıra aynı zamanda ağır bakımlarda vardır ve ağır bakım denildiği zaman bu kapsam içerisine önemli parçalar girer. Zaman içerisinde yıpranma durumuyla karşı karşıya kalan bu parçaların mutlaka değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç yolda kalabilir ya da daha büyük problemler açabilir. Elbette hiç kimsenin aracıyla yolda kalmak istemediğini biliyoruz bunun içinde bakımların mutlaka düzenli olarak yaptırılması gerekir. Bir aracın problemsiz bir şekilde hareket etmesi isteniyorsa periyodik bakım şarttır. Bakımsız bir araç ise ham maddi hem de can kaybına neden olabilir. Periyodik bakım belli kilometrelerde yapılır ve bu konuda size daha önceki makalemizde de bilgiler vermiştik. Bunun dışında ağır bakım neleri kapsar aşağıda detaylıca bakalım.

 Ağır Bakımda Yapılacak İşlemler

  • Aracın triger kayışının değişiminin yapılması
  • Frenlerinin kontrol edilerek değişiminin yapılması
  • Debriyaj baskı ve balatalarının kontrol edilmesi ihtiyaç olması halinde değişimin sağlanması
  • Süspansiyon sisteminin kontrol edilmesi
  • Şanzıman yağının değiştirilmesi
  • yağ sızıntısı, keçeler, contalar gibi ince detayların gözden geçirilmesi ve bunların yenilenmesi
  • Farların, sileceklerin kontrol edilerek değiştirilmesi

 Ağır bakımlarda bunların yanı sıra periyodik bakımlarda yapılan kontrollerin ve değişim işlemlerinin yapılması gerekir. Sürücüler ise bu işlemi yaptırırken periyodik bakımları ayrı, ağır bakımları ayrı yaptırmak yerine ikisini aynı ana getirerek yapacaklardır. Ağır bakımların zamanında yapılması aracın motor ve performansını da olumlu yönde etkileyeceğinden aslında bunun bir gider olarak değerlendirilmemesi gereklidir.

Biz araçların bakımlarını yaparken öncelikli olarak sizin memnuniyetinizi hedefler bunun içinde ulaşımdan tutunda iletişime varıncaya kadar her konuda size kolaylık sağlamaya çalışırız. Telefon ya da internet üzerinden online yapacağınız rezervasyon sayesinde bakım işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.