Ankara Audi özel servisimizde tüm Audi modellerinin mekanik arızaları tespit edilip giderildiği gibi istenirse periyodik bakımlarda yapılabilir. Servisimizde değişimi yapılan yedek parçaların tamam orijinal ve garantilidir. Yağ değişiminde en kaliteli yağlar kullanılarak aracınızın planlı bir şekilde rutin bakımları gerçekleştirilir. 

Ankara Audi özel servisimizde yalnızca Audi değil pek çok marka ve modelde arıza tespiti ve revizyon işlemleri garantili bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Araç bakımı çok önemlidir. Yaz ve kış ayları olmak üzere yılda 2 kez yapılan bu işlem ile birlikte aracınızı kontrol ettirmiş olur ve sürüş sırasındaki konforu sonuna kadar hissetmiş olursunuz.  Bir otomobile yapılan zamanlı periyodik bakımlar aracın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.  

Otomobillerde mekanik bakım sırasında dikkat edilmesi gereken önemli başlıklar şu şekildedir.

Motor Yağı Değişimi ve Bakımı

Bir araçta yağ hayati önem taşır. Her ne kadar görünmeyen parça olsa da eksikliği halinde aracınızda ciddi sorunlar çıkacaktır. Üreticinin önerdiği marka yağları kullandığınızda aracınızdan alacağınız performans daha yüksek olacaktır. Biz Ankara Audi özel servisi’mizde standartlara uygun olan orijinal yağlar kullanırız.

Hava Filtresi Değişimi

Aracın performansını etkileyen faktörlerden birisi de filtreleridir. Filtreler ne kadar temiz olursa motora giden havada o kadar sağlıklı olacaktır. Tıkalı olan ir filtre aracın maksimum beygir gücüne ulaşmasını engelleyeceğinden dolayı hem aracın çok yakmasına hem de performans kaybı olmasına neden olacaktır. Hava filtreleri aracın gerçek performansının gösterilebilmesi için çok önemlidir. 

Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt filtresi motora gidecek olan su ve yabancı maddeleri engelleyerek aracın zarar görmesini engelleyecektir. Aracınızın yakıt filtresi tıkandığında aracınızda farklı arızalara neden olabilir. 

FREN BALATASI

Bir otomobilin güvenliği çok önemlidir. Bunun için aracınızın frenlerine bastığınızda güvenli bir şekilde durmasını sağlayacaktır.  Aracınızın frenlerini düzenli aralıklarla kontrol ettirmeniz gerekir. Bu sayede güvenli bir sürüş sağlanmış olunur.  

ARIZA TESTI

Firmamız aracınızda daha güvenli seyahat edebilmeniz amacıyla servis kalitesini artırmak için arıza testi yapar ve hızlı bir şekilde aracınızdaki sorunların tespit edilmesini sağlarız.