Oto Estetik

Aracınızın ilk günkü gibi görünmesi, aracınızı güneş yanığı, solma ve çizilmelere karşı korunması, estetik bir görünüm kazanması için oto estetik hizmetimiz bulunuyor.

Boya Koruma

Boya Koruma; aracın dış yüzeyini güneş ışınları, kızılötesi-UV ışınları, hava olayları, doğa şartları ve yıkamadan dolayı oluşan matlaşmayı ortadan kaldıran bir işlemdir.

Bu işlemde 3M’in özel Çizik Giderici, Boya Koruyucu ve Pastası ise bu sorunlar ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Pasta Cila

Pasta Cila işlemi, aracınızda oluşan çizik ve pürüzlerin yok edilmesi işlemidir. Aracınızın Pasta işlemi ve Cila olarak 2 farklı işlemden geçirilir. Pasta İşleminde; aracınızın boya üzerindeki pürüzlerin giderilmesi ve parlatılması gerçekleştirilir. Cila İşleminde; aracınızın Cilalama veya pasta yapılan yüzeyin parlatılıp, bu parlaklığı koruması gerçekleştirilir.

Yapılan bu 2 farklı işlemde, aracınızın boyası kusursuz hale geltirilir. Bu işlemleri Mequiars, 3M gibi markalı ürünlerden faydalanarak yapılmasını öneriyoruz. Çünkü dayanıklılığının olabildiğince uzun olması tercih sebebi olmasından kaynaklı memnuniyet uyandırmayı amaçlamaktayız.

Kil Temizliği

Aracın fren ve balatalarının aşınmasından kaynaklı olarak araç yüzeyine yapışan demir tozları, hava koşulları nedeniyle yabancı cisimler ile birlikte araç yüzeylerine zarar verip gözle görünmeyen fakat ileride aracınıza sorun çıkarabilecek boya kusurlarına sebep olacaktır. Örneğin, aracınızın yüzeyine elinizi sürdüğünüzde elinizin bazı bölgelerde takılması, kaportadaki boya söküğüne kadar görünümsel olarak bozulmalara neden olduğunu hissedersiniz. Bir nevi zımparalanmış gibi bir hissiyat verir bazı bölgeler. Bu durumda Kil Temizliği işlemi yapılır.

Bu işlemdeki amaç; kayganlığını kaybetmiş zımpara görünümlü yüzeylerin yabancı cisimlerden arındırılması ve Kayganlığını oluşturulmasıdır. Kil temizliği ve Demir Tozlarının temizliği yapılan araçlar Pasta Cila işlemine hazır hale gelir. Bu işlemler sayesinde aracınızın görünümsel verimliliği en yüksek olduğu sonuçlara imza atmanız mümkün. Aracınıza uzun süreli kalıcı parlaklık sağlayabilirsiniz.

Uygulama Evresi;

  • Uygulamadan önce araç yıkanır.
  • Yıkanan araç kurumaya bırakılır.
  • Araç gölge, kuru ve serin bir ortama çekilir, Kil Temizliği yapılır.
  • Kil temizliğinin uygulandığı bölgelere, çizik derecesine göre Kalın veya İnce Pasta uygulanır.
  • Pasta işleminden sonra oluşan Polisaj makinelerinden kaynaklanan Yün, keçe ve sünger pedin bırakmış olduğu örümcek ağı veya hologram dediğimiz kötü görünümü ortadan kaldırmak amacı ile Hare giderici uygulanır.
  • Hare giderici işleminden kaynaklanan bölgesel ıslaklıklar Mikrofiber Temizlik Bezi ile temizlenir.
  • Araç iyice kurulanır, ardından Koruyucu Wax yapılır.
  • Koruyucu Wax işleminin gölgede veya serin bir ortamda yapılması gerekir, aksi takdirde çeşitli izler bırakır.

Pasta Cila ile Boya Koruma arasındaki farklar;

Pasta Cila işlemimizde Boya önce aşındırma işlemi daha sonra parlatma işlemi yapılır. Boya Koruma işleminde böyle bir durum söz konusu değildir. Boya Koruma, tabakanın en üst yüzeyine uygulanır. Üstelik Boya Koruma işlemi tek seferde yapılırken, Pasta Cila işlemi çiziklerin derecesine bağlı olarak 2-3 sefer yapılmaktadır.

Çizilmez Cam Filmi;

Cam filmi, aracınızın camları üzerine ince polimer reçinesi kaynaklı termoplastik özelliğe sahip UV malzemelerdir. Aracınızı daha çekici görünmesini ve yüzeyinde parlaklık sağlar.

Müşterilerimizin en temel şikayetlerinden biri olan Güneş yanıkları ve Renk Solmaları vs. durumlarında olumsuzluk hissetmelerine son!

Motor Temizleme ve Detaylı İç Temizlik;

Motorun estetiği kadar sağlıklı çalışması da önemlidir. Motordaki herhangi bir yağ kaçağı vb olumsuz durumu çok daha kısa sürede görebilmek, elektronik sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlamak için motor temizliğine önem vermelisiniz.

Seramik Kaplama

Aracınızın dışsal etkilerden korunması ve yüzeysel dayanıklılığını arttırmak amacı ile kimyasal ve teknolojik işlemler işle aracınıza sunulan hizmetimizdir. Araç bakımlarında En çok tercih edilen uygulamalarımızdan biri olup Cila İşleminin Nano-Teknolojik hizmetler ile birleşimini esas alan bir uygulamadır. Kusursuzluk arayışınızı, estetik otokuaför hizmetimizle sağlayabillirsiniz. Aracınıza olabildiğince estetiksel ve bakımsal bir tercih sunuyoruz. Bakımına özen gösteren her müşterimize dayanıklılık önemli diyorsanız, Sert ve Çizilmez özelliğe sahip Seramik Kaplama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Aracınız için mükemmel bir görsel hayal ediyorsanız, aracınızdaki çizikler sizi tedirgin ve bir o kadar görsel rahatsızlık veriyorsa Seramik Kaplama hizmetimiz tam size göre. Aracınıza kusursuzluk ve mükemmel görsellik sağlamak sizin elinizde.!

Seramik Kaplama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Seramik Kaplama Vernik Tabakası üzerine oluşturulan sert bir parlak yüzey oluşturulması işlemidir. Aracınızın komple yıkanması ile işleme hazırlığı yapılmaktadır.

Göçük Tamiri;

Herhangi bir olası kazadan dolayı aracınızda göçükler meydana gelebilir. Teknolojik aletlerimizle göçüğün durumuna göre boyaya zarar vermeden düzeltebiliyoruz. Vakumlu araçlarımızla ve uzman personelimizle hem zamanınızı hem de aracınızı korumuş oluyoruz.

Randevu Al Destek