Lastik

Lastik Nedir?

Lastik otomobil tekerini çepeçevre saran kauçuk kaplamadır. Lastik bir otomobilde olmazsa olmazdır. Lastikler otomobili taşımaya yarayan hava yastıklarıdır. İçinde taşımakta olduğu hava ile yere sürtünerek, aracın hareketini sağlar. Lastik aracın hızlanmasını ve durmasına yardımcı olan alettir. Lastiğin ham madde olarak kauçuk kullanılır.

Lastik Satı

CarrinGo Merkez Servis olarak lastik satış hizmetimiz mevcuttur. Her türlü araçlar için ister kışlık isterseniz yazlık geniş stok lastik seçenekleriyle size hizmet vermekteyiz.

Lastik Tamiri

4 lastikte hava basınçları eşit değilse herhangi birinde problem olabilmektedir. Eğer lastiğiniz patlak ise aracınızın bagaj kısmındaki yedek lastik ile değiştirebilir ve ya en yakın tamirciye gidebilirsiniz. Eğer lastiğinizin patladığından şüphe duyuyorsanız yakın mesafe olsa bile yola çıkmayınız. Her patlayan lastik tamir edilmeyebilir. Lastiğin kritik bölgeleri hasar alırsa tamir edilmesi önerilmez. Reis otomotiv olarak lastiklerinizi uygun fiyat ve kaliteli bir şekilde tamir etmekteyiz.

Lastik Değişimi

Lastiklerin aşınarak, hasar görmesi, yıpranması ve ya patlaması sonucunda değiştirilmeleri gerekebilir. Bu nedenlerden dolayı lastikler ayda en az bir kez kontrol edilmelidir. Düzenli muayeneler bir lastiğin ömrünü uzatır. Uzmanlardan alınacak tavsiyeler sonucunda lastiğin kullanılabilir ve ya kullanılamaz olup olmadığını öğrenir. Muayeneye gidildiğinde yedek lastiğinede bakım yapılması tavsiye edilir.

Ön Düzen Kontrol

Bu sistem rot, rot başı, amortisör, sonsuz dişlisi gibi aksam parçalarından oluşur. Sorunsuz çalışan ön düzen sistemi lastiklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve aracın yol tutuşunu arttırır. Ön düzen kontrolünü yaptırarak daha az yakıt tüketimi ve daha az CO2 emisyonu oluşması sağlanır. Ön düzen kontrolü araç ön kısmından hasar alırsa ve ya kötü yollarda çukurlara girerse bozulur.

Rot Ayarı

Rot ayarı araç direksiyonuyla lastiklerin eş zamanlı çalışmasını sağlayan ayardır. Rot ayarı bozuk ise araç yolda giderken bir sağa bir sola gider. Rot ayarı bozulursa lastikler çok daha hızlı eskir. Rahatsız edici sesler meydana gelir. Eğer siz de aracınızda böyle sıkıntılar görürseniz Carringo Merkez Servis’e gelip bu sorunu en kaliteli ve en uygun bir şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Balans Ayar

Balans yani denge anlamına gelmektedir. Araçlarda balans ayarı tekerleklere eşit ağırlığın gitmesidir. Balans ayarı bozuksa araç titremeye başlar. Bu titreme düşük hızdayken çok belli olmaz fakat yüksek hıza çıkınca bu sıkıntı meydana gelir ve araç titremeye başlar. Balans ayarı hangi tarafta bozuk ise o taraf daha fazla titrer. Tabi en sağlıklısı Carringo Merkez Servis Servisine gelip sorunun tecrübeli ustalar tarafından tespit edilmesi ve en kaliteli bir şekilde onarılmasıdır.

Randevu Al Destek